... indiánský tábor Malá Morávka

Historie

Zelené údolí - říká se mu také Green Valley... Zelené údolí pod Čertovou horou je letní stanová základna. Nachází se asi kilometr od Malé Morávky v Jeseníkách. Já tam jezdím vlastně od začátku - od roku 1982. Za tu dobu se pro mne Morávka stala druhým domovem a lidé kolem ní druhou rodinou.
Táborovou základnu získala pravděpodobně od DDM Olomouc tehdejší P.S. Dukla Lutín, kterou v té době vedla skupinová vedoucí Amálka Šimková. Byla to doba, kdy se sem sice jezdilo s pionýrskými šátky, zároveň se sem paradoxně ujíždělo a přijíždělo také za tím, co jsme jako děti ještě příliš nechápaly - jezdilo se sem za svobodou. Vlastně jsem tomu všemu stoporocentně porozuměl až po listopadu 89, ty texty Jaromíra Nohavici, Žalmana, ale i třeba Karla Kryla. V Zeleném údolí se mohlo všechno a nikomu to nepřipadalo divné.
V roce 1990 v rámci restitucí spadly louky Green Valley do správy Obecního úřadu Václavov, který je pronajímá dál. To jsme si tedy aspoň mysleli a proto si každoročně pronajímali louky /za nemalou částku/ od místního Sixkilera. Jenže ouha. Po patnácti letech zjišťujeme, že louky jsou v katastru zapsány pod Lesy ČR. A tak hrozilo, že se bude muset zbourat kuchyň i dřevárka. Dřevárku jsme také v roce 2002 strhli. Za velkého přispění Pštrose se ale podařilo vyběhat povolení a tak o rok později dřevárka zase stojí. Teď už je i připravená na zimu...
Původně ryze stanový tábor postupně ovládla tee-pee, hlavně díky Jirkovi Látalovi, jehož ruce a duše jsou vidět takřka na každém metru Green Valley.
Po dalších historických faktech se zatím usilovně pátrá v paměti a archivech. Pokud může někdo pomoct, ať se samozřejmě co nejdříve ozve.

logo Logo Green Valley vzniklo na podzim 2004 v hlavách Indoška a Pštrose, graficky pomáhal Mitaku a realizačně se na něm nadřela Kája. Symbolizuje indiánské tee-pee a vnímavější jistě odhalili také inciály údolí, tedy GV.

Zalomení malíčků pravé ruky je už několik let typickým pozdravem v Green Valley. Vypadá tak, že si lidé podají natažené malíčky a zavěsí se jimi.

Bahňany jsou místem, kam se "létá", když má někdo narozeniny, když někdo něco provede nebo prostě jen tak. Obvykle to probíhá tak, že inkriminovaný obdrží letenku s odůvodněním, ale také jmény leteckého personálu. Pak je uchopen a "letí" do přehrazeného a hlavně rozbahněného místa v potoce.


© Indošek 2005

Novinky

(c) 2000-2005