... indiánský tábor Malá Morávka

Recepty

Speciality šéfindoše

Kájina prsíčka

Ingredience pro dva žrouty nebo tři strávníky:
1,5 kg kuřecí prsa, o něco malinko víc brambor, sůl, kari koření, smetana na šlehání, sýr na strouhání
Troubu ohřejeme tak na stoosmdesát až dvě stě. Brambory oloupeme a nakrájíme na rovnoměrná půl cm kolečka. "Vysteleme" první vrstvou spodek hrnce, posypeme kari kořením a solí. Na to dáme vrstvu na tenko rozříznutých prs a také posypeme. Potom brambory, kuřecí, brambory, kuřecí... až skoro po okraj. Zalejeme jedním balením smetany a vložíme do trouby. Pečeme hodinu, hodinu a půl - prostě až maso i brambory změknou. Pak posypeme sýrem a necháme ještě chvíli zapéct.

Indoškův maglajs
Ingredience pro jednoho: jedno kuřecí prso, těstoviny, grilovací koření, rama na smažení, cibule, česnek, mouka polohrubá, sýr-niva
Uvaříme těstoviny (nejlíp vrtule nebo mušličky). Na pánvi oprančíme nakrájenou cibuli, česnek a kuřecí maso posekané na kostičky posypané grilovacím kořením. Mezitím v hrnci s vodou rozmícháme jednu lžíci mouky a trochy grilovacího koření, které pak nalejeme do pánve, zamícháme a přikryjeme na chvíli pokličkou. Do těstovin nasypeme nivu nakrájenou na kostičky, zamícháme, přilejeme obsah pánve a opět zamícháme. A je to.
Místo kuřete je možné použít rybu.


Indoškovy tee-pee
(čti typy)

Když rozklepáváme maso, je dobré je vložit do igelitového sáčku - nezašpiníme si paličku...
Steak se dá udělat i v toustovači. Nemusíte tam přitom ani lít tuk. Hotovo je zhruba po pěti minutách. Blbý je, že se musí potom toustovač umýt. Ale je to každopádně rychlovka.
Do brambor i do rýže, se nebojte při vaření dát hřebíček - tak pět kousků - chuť se nezmění, ale aroma je úžasné!
Nechce se vám na táboře umývat po jídle vlastní nádobí? Jezte rychle a vložte nádobí do lavoru s vodou a jarem dřív, než dojí děti. Ty pak umývají svoje ešusy a jak se hýbe voda, umývá se i vaše nádobí - prostě na principu myčky. Taky se může stát, že to někdo psychicky nevydrží a umeje to za vás. Důležité upozornění! Tuto fintu zakazuji používat, pokud jsem s vámi. Jinak by se mohlo stát, že akorát všichni nahážeme nádobí do lavóru a nic se dál dít nebude...:)
© Indošek, 2005

Novinky

(c) 2000-2005