... indiánský tábor Malá Morávka

Vyznání

kresba: Klamérka, 2005 Zelené údolí, to je láska na celý život. Zelené údolí je bezedná nádoba romantiky, přátelství, štěstí a smíchu. V Zeleném údolí pod Čertovou horou jakoby se čas na chvíli zastavil, aby dopřál těm, kteří Morávku milují, aspoň na chvíli zapomenout na starosti, bolesti a vůbec na celý beznadějný svět.

Zelené údolí je druhý domov a každý, kdo tam přijde, se automaticky stává členem obrovské rodiny. V Zeleném údolí voní jinak květiny i stromy, barvy jsou barevnější a člověk se stává součástí něčeho neuvěřitelného.

A když pak tábor skončí a místo stanů zůstanou jen obdélníky a kruhy, když Zelené údolí utichne a chystá se spát, jeho sny jsou určitě jen a jen o létě plném šťastných dětí. A ti co odjíždějí, jsou na tom vlastně stejně. Kdesi uvnitř hluboko v duši si odnášejí příběhy o jednom zasněném údolí. A odnášejí si také naději, že už za rok - vyjde Slunce nad Zeleným údolím jenom pro ně.

Na lukách pod Čertovou horou za chvíli začne padat první letošní sníh. Morávka bude mít zase jiné kouzlo. A bude čekat. Na Tebe, na mě, na nás, na Vás. Prostě na všechny, pro které se stala láskou na celý život...

Indošek, září 1999

Novinky

(c) 2000-2005